Witam :)  HANAT Gospodarstwo Sadownicze

Mikoryzowana plantacja orzecha w regionie Lazio Włochy

Mikoryza - czyli moc natury. Mikoryza to symbioza korzeni roślin z dobroczynnymi grzybami. Drzewo jest gospodarzem i udostępnia swoje korzenie oraz proces fotosyntezy żywym grzybom. W zamian grzyby stymulują system korzeniowy rośliny i staje się on kilkadziesiąt razy większy. Korzenie sięgają do niedostępnych wcześniej zasobów w glebie i lepiej odżywiają roślinę. Mikoryza udostępnia roślinie do 80% więcej fosforu, zamienia azot zawarty w glebie na formę amonową, czyli najlepiej przyswajalną, a ponadto pomaga znieść wszystkie stresy uprawowe, w tym suszę!

Zastosowanie mikoryzy daje roślinie same korzyści.

Co potrafi mikoryza? Jak wyglądają drzewka potraktowane grzybami a jak pozbawione mikoryzy? Plantacje orzecha laskowego w rejonie Lazio (środkowe Włochy). W przeważającej części są nawadniane, a wszystkim młode sady zakłada się z drzewek zaszczepionych mikoryzą, którą plantatorzy nanoszą na korzeń bezpośrednio przed sadzeniem.  Zapraszam do obejrzenia relacji z plantacji, gdzie gospodarzem a zarazem przewodnikiem był Bertini Sandro -  'società agricola flo'  Dziękujemy za ogromną dawkę wiedzy i informacji o uprawie orzechów laskowych.

 

 

      Więcej informacji u dystrybutora maszyn www.ProjektOrzech.pl

Zobacz 60 letni plonujący sad orzechowy! Czy można mięć b. dobre plony - nie nawożąc, nie tnąc, nie pryskając orzechów w sadzie? >>> 60 LETNI SAD

Zobacz kombajn zbierają zawsze, bez względu na pogodę, nawet z wody stojącej w sadzie >>> Monchiero

 

Z mikoryzą i bez Z mikoryzą i bez
Mikoryzowana leszczynaMikoryzowana leszczyna
 Bertini Sandro nasz gospodarz Bertini Sandro nasz gospodarz
Orzech bez mikoryzyOrzech bez mikoryzy
Mikoryza do leszczynyMikoryza do leszczyny
Mikoryza do orzechów lask.Mikoryza do orzechów lask.
Mikoryza do leszczynyMikoryza do leszczyny
Mikoryzowana sadzonka orzechaMikoryzowana sadzonka orzecha
Projekt Orzech Zrzeszenie Producentów Orzechów i Sadzonek Leszczyny HANAT - Gospodarstwo Sadownicze